JAK POZNÁTE SLABOCHA

30.05.2020

Jak poznáte slabocha? Budete překvapeni!

Slabí lidé jsou všude kolem nás a paradoxně nám nejvíc znepříjemňují život. Slabí partneři, či šéfové nahánějí strach a ovládají nás víc než silní lidé.

Vyhrožují, zastrašují, snaží se manipulovat, křičí - to vše dělají lidé, před kterými máme obavy a strach. Paradoxně, takto se projevuje typický "slaboch". Jejich agresivita je o to větší, čím nejistěji se cítí. Nevěří si, chybí jim sebejistota, sebedůvěra, profesionalita, a tak se snaží to co nejhlasitěji a nejvýrazněji překrýt.

Bez viny

Slaboch nedokáže nést zodpovědnost za to, co učiní a tak vždy a ze všeho obviňuje druhé. Většinou jsou to děti despotických rodičů, kteří vždy rozhodovali za ně a nikdy jim nedovolili "dýchat". Svým způsobem za ně přebírali zodpovědnost. Nic nesměli udělat sami. V takové výchově jsou většinou používané nástroje jako zastrašování, vyhrožování, vydírání, ponižování, či osočování. "Zabijí" v nich vlastní identitu a schopnost rozhodovat se. Tyhle dospělé děti později uplatňují doma získané nástroje v partnerském vztahu nebo na pracovišti a terorizují tak okolí.

Citoví vyděrači

V partnerském vztahu nedokáží mít rovnocennou pozici, vždy musí být nad partnerem a neustále se snaží si to dokazovat. Vyvolávají konflikty, zastrašují, obviňují partnera z vymyšlených věcí, jen aby se mohli neustále vyvyšovat. Sebejistý člověk se rozhodně nepotřebuje takto chovat. Čím je jejich pozice ohroženější a odhalení jejich neschopnosti a slabosti se blíží, tím jsou agresivnější. Neštítí se využívat jakékoliv metody a překračují všechny hranice úcty a slušnosti. Neustále se litují a obviňují ze svého neštěstí jiné...

Dodržují své rituály, navštěvují stejné obchody, stejného holiče atd., protože se bojí změny. Častokrát plýtvají nesmyslně silami, nedokážou si je rozložit a vyčerpají se zejména zbytečnými emocemi, například rozčilováním. Posuzují a pomlouvají druhé.

Typický šéf - slaboch

Takovýto šéf je neschopný a nemá přirozenou autoritu. Dohání ji proto křikem, udržováním neustálého napětí na pracovišti a zbytečnými chaotickými úkoly. Očekává okamžité výsledky a podřízeným neustále vyhrožuje ztrátou zaměstnání. Neustále jim předhazuje plat, i když takovýto šéf nikdy nedá zaměstnanci adekvátní ohodnocení.

Nebojte se jich

Slabí lidé dokáží poměrně dlouho manipulovat s ostatními a vyvolávat v nich strach. Jenže jak se praví - lež má krátké nohy a dřív, či později se jejich slabost projeví naplno. Stačí si počkat. Když ale rozpoznáte takovéto znaky u svého partnera nebo šéfa, nereagujte na ně a hlavně se nebojte ani křiku, ani výhrůžek a zastrašování.

Převzato z: feminity.zoznam.sk