FILMY

31.01.2020

Spousta filmů různých žánrů, je nám denně "servírováno" ve všech médiích. Jen málo je z nich však takových, které stojí za zhlédnutí. Na několik takových zajímavých (z různých důvodů) bych tu rád upozornil. Mohou nám poskytnout doplňující informace při hledání správné cesty - ať v pozitivním nebo alarmujícím smyslu.

CELESTÍNSKÉ PROROCTVÍ

Proroctví, které formou devíti vhledů osvětluje cestu duchovního růstu jedince v kontextu vývoje celé společnosti, předpovídá, jakou cestou se bude lidstvo nadále ubírat.

Devět vhledů do duchovního života:

První vhled nás podněcuje, abychom přikládali význam zvláštním shodám náhod a vytušili, že za vším, co se kolem nás děje, existuje ještě něco dalšího - vyšší duchovní úroveň.

Druhý vhled popisuje změnu v pohledu na historii lidského rodu.

Třetí vhled hovoří o mentální energii univerza.

Čtvrtý vhled odhaluje příčinu všech rozepří z neschopnosti získat onu energii, která mezi lidmi proudí.

Podle pátého vhledu má prožitá zkušenost s vesmírnou energií značit konec mezilidských sporů na celém světě.

Šestý vhled upozorňuje, že manipulace druhými lidmi představuje překážku na cestě.

Sedmý vhled pojednává o našem uvědomělém rozvoji a podílení se na evoluci prostřednictvím intuice, otázek a odpovědí.

Osmý vhled objasňuje, jak pomáhat ostatním, říká, že ti, s nimiž se potkáváme, přináší rozřešení toho, co hledáme.

Devátý vhled prozrazuje, jakých změn má civilizace doznat, odpovídá na otázku po smyslu bytí, jímž je vědomý vývoj lidstva, neboť v něm spočívá završení evolučního procesu. 

NÁŠ DOMOV

Mystérium o jednom doktorovi - materialistovi, který zemře a poznává svět jako "duše z druhého břehu". Takto mohou mnozí skutečně prožívat přechod na onen svět. Pro mnohé z nich to bude podivné, nepochopitelné, neuvěřitelné, tajemné, ale i krásné a cituplné...

Je však evidentní, že náš život zde na zemi, je jen malou epizodou života skutečného. Je důležité, zde i tam, rozpoznat podstatné od nepodstatného - jak se to zdá být někdy těžké. S láskou to však jde snáze a hlavně, nikdy není pozdě.

Film byl natočen podle knihy Chico Xaviera, která popisuje život jeho duchovního učitele - duše, se kterou byl Chico Xavier ve spojení.

Tento film je stále blokován. Někomu vadí..., proč asi?...

A ŽIVOT POKRAČUJE

Film na motivy díla Chico Xaviera nadiktované duchem André Luizem (autor knihy Náš domov "Nosso lar"). 

ODOMYKANIE TAJOMSTVA ŽIVOTA

EVOLUCE nebo INTELIGENTNÍ DESIGN? Tak jako ve všem, tak i v tomto případě je třeba hledat "zlatou střední cestu". Na obou stranách je část pravdy i část nepravd. Bez vzájemného pochopení a spolupráce nelze najít východisko.

V roce 1859 Charles Darwin publikoval knihu "O původu druhů". V ní tvrdil, že veškerý život na zemi je výsledkem neřízených přírodních procesů, času, náhody a přirozeného výběru. Od časů Darwina se biologové při vysvětlování původu živých organizmů odvolávali na čas, náhodu a přirozený výběr. Jenže tento přístup je dnes zpochybněn a to tak, jako nikdy předtím.

Dokument "Odomykanie tajomstva života" vypráví fascinující příběh současných vědců, které jejich vlastní vědecký výzkum přivedl k opuštění evoluční teorie. Pomocí špičkové počítačové animace se přeneseme do nitra živé buňky, kde prozkoumáme soustavy a zařízení, které nesou neklamné znaky dizajnu. Rotační motor, který se otáčí rychlostí 100 000 otáček za minutu. Biologický systém pro zpracování informací, který je výkonnější než jakákoliv počítačová síť. Spirálovitá molekula, která nese uložené instrukce potřebné na výstavbu komponentů, ze kterých se skládá každý živý organizmus na zemi.

Tento působivý dokument představuje ideu, která je schopna způsobit převrat v našem chápání života... a odemknout tajemství jeho původu.

TAJEMSTVÍ (THE SECRET)

Tento film odhaluje nesilnější zákon vesmíru. Znalost tohoto zákona vede jako tenká zlatá linka napříč všemi náboženskými a filozofickými spisy i napříč každým velkým uměleckým dílem. Všichni lidé, kteří kdy dosáhli opravdové velikosti tento zákon - ať už vědomě nebo nevědomě - znají a řídí se jim. Bez jakékoliv výjimky má každý člověk možnost změnit utrpení, slabost či strach na sílu, harmonii, zdraví a prosperitu.

Příběh filmu The Secret začíná v době, kdy jeho autorka Rhonda procházela velkou osobní krizí. Její dcera jí věnovala knihu napsanou v roce 1910 a dnes již skoro zapomenutou. Přesto toto rozsahem nevelké literární dílo Wallace D. Wattlese spustilo v Rhondě neukojitelný hlad po hlubším poznání toho, co se dozvěděla. Začala hledat ostatní lidi, kteří jako ona pochopili Tajemství, díky jemuž lidé dosahují takových cílů, že je ostatní považují za neuskutečnitelné. A jakmile začala, lidé se začali objevovat. Napřed postupně po jednotlivcích a dnes jich jsou každý den tisíce...

Díky svým zkušenostem z filmového průmyslu se Rhonda ihned rozhodla, že toto poselství musí jednoduchou formou předat co nejvíce lidem. Jakmile se rozhodla a začala připravovat nezbytné zázemí, v řádu několika měsíců byl film natočen, sestříhán a připraven ke zveřejnění. Poté, co se tak stalo, se začaly objevovat osobnosti z celého světa, které říkaly: "Toto je způsob, jakým řídím svůj život, díky tomuto jsem úspěšný." Jaké bylo překvapení, když samotná Oprah Winfrey jednu ze svých show začala tím, že držela DVD s filmem v ruce a do kamery s upřeným pohledem řekla: "Toto jsem se snažila lidem předat celé ty roky, co dělám svou show."

Tajemství (The Secret) se předávalo z generace na generaci celé věky. Nyní se dostalo až k vám. Poprvé v historii přední vědci, umělci a filozofové odhalí Tajemství, které zcela změnilo život vynikajícím osobnostem v dějinách: Platón, Edison, Newton, Carnegie, Beethoven, Shakespeare, Einstein, ...

V tomto příběhu jde sice o hmotné pojetí, avšak důležitá je podstata a vlastní princip... Pozor! Je třeba rozpoznat, co je pozitivní a co naopak manipulativní informace.

THE OPUS

"Jsem reportérem novin Daily Chronicle. A pokud jsem se něco za mnoho let svého psaní naučil, je to fakt, že závěr příběhu je jen vzácně jeho skutečným koncem. Po pravdě je někdy teprve počátkem. Toto je můj příběh, který začal rozhovorem s jedním mužem a trval jen malou chvíli, vyměnili jsme si jedinou větu. Větu, která změnila můj život...navždy..."

Těmito slovy začíná nový snímek The Opus. Volně navazuje na The Secret a posouvá jej z roviny nového způsobu smýšlení do roviny správného jednání. Přechází od myšlenky k činu a dává lidem nástroje k opravdovému dosažení svých snů a cílů.

Příběh začíná již zmíněným vyznáním neznámého reportéra, který přišel ke smrtelné posteli fiktivního skladatele, jenž svými symfoniemi okouzloval celý svět, Vincenza Vivaldi. První, a nakonec i jedinou otázkou bylo: "Jaký je ten jediný klíčový faktor v dosažení všech vašich životních úspěchů?", posledními slovy opěvovaného Vivaldiho byla odpověď: "Opus". Následně nás někteří z největších velikánů osobního rozvoje provází poutí za objevením podstaty této záhadné odpovědi. Té, která změnila život reportéra...navždy.

Při této dobrodružné výpravě nahlédnete na nejmocnější cesty k postavení se překážkám, výzvám i posměchu malých lidí, když jim svěříte velikost vašeho očekávání od života. Inspirace k jednání bude prýštit tepnami do každé jedné buňky vašeho těla a mysl zaplní touha konat. Průvodcem vám budou hvězdy formátu Jacka Canfielda i jeho přítele Marka Victora Hansena. Svým šarmem přímo do srdcí promlouvají Dr. John DeMartini a Willie Jolley. Filosofii psychokybernetiky předává vysloužilý vojenský pilot Ed Rush a o své cenné zkušenosti se dělí multimiliardáři Bill Bartmann a Frank Maguire, spoluzakladatel FedEx. Seznámíte se s tuctem dalších osobností i se samotným režisérem Douglesem Vermeerenem, který bez zaváhání zasáhne vaše nitro příběhem Vincenza Vivaldiho, jehož jméno si můžete doslova nahradit svým vlastním.

"Pokud byste měli v životě vidět jediný film, nechť je jím The Opus," Mark Victor Hansen

Váš životní opus není o tom, čeho v životě dosáhnete, nýbrž dědictvím toho, kým se v životě stanete. Je to dědictví, které pro vás začíná právě teď... Zajímavý příběh. Pozor! Je třeba rozpoznat, co je pozitivní a co naopak manipulativní informace.

JAK PŘICHÁZEJÍ SNY

Jak hluboká je skutečná láska? Těm, kteří ji poznali, to nemusíte vysvětlovat. Těm, kteří ji nepoznali, to nevysvětlíte. Ale jedno je jisté. Nepřeruší ji ani smrt.

Vypravěčem podivného příběhu je lékař Chris Nielson (Robin Williams), který potkává svoji životní lásku Annie (Annabella Sciorra), vezmou se a mají spolu dvě děti. Ty umírají při autonehodě a čtyři roky na to náhle umírá i Chris. Po smrti při autohavárii se ocitá nejdříve ve zvláštním stavu mezi skutečnosti a nicotou a posléze přichází do pozoruhodného světa, vytvořeného jeho vlastními představami, vzpomínkami a sny. Na cestě posmrtným životem se ho ujme laskavý anděl strážný Albert (Cuba Gooding Jr.). Chris sleduje z dálky milovanou manželku Annii a marně se snaží ulehčit ji pozemské utrpení. Annie však nakonec spáchá sebevraždu. Chris, který se mezitím setkal s dětmi, se pro ni vydává do pekla, odkud se mu ji podaří zachránit. Rodina se konečně shledá ve vysněném světě. Příběh však nekončí, protože je možná reinkarnace... 

BĚLÁSEK

Originální název "Powder". Zkušený šerif Doug z městečka Wheaton City si myslel, že už ho nemůže nic překvapit. Potom však ve sklepě osamělé farmy objeví ukrytého mladíka - geniálního albína s mimořádnými psychickými schopnostmi a s duší nevinného dítěte. Zemřeli mu jeho nejbližší, proto skončí v domově pro mládež. Pro svoji bělostnou pleť si říká Pudr.

Ředitelka domova Jessica Caldwellová chce přecitlivělému, zvláštnímu mladíkovi pomoci, stejně jako šerif, jeho nový učitel i spolužačka Lindsay. Většinu obyvatel městečka výstřední "zrůda" odpuzuje. Jako by tušili, že v Jeremym se tají podivuhodné i smrtící síly. Mladík však nechce nikomu ublížit, přeje si jenom klid a možnost žít na rodné farmě. Nic z toho však již není možné. Ani chápaví přátelé nemohou odvrátit od pokorného Jeremyho katastrofy, jež ho provázejí od samého narození...

Jde o vlastní pointu příběhu, která nám může něco říci...

POŠLI TO DÁL

Originální název "Pay It Forward". Děj tohoto amerického romantického snímku se odvíjí od neobvyklé situace. Novinář Chris Chandler přijde při policejní akci o své auto. Vzápětí mu zcela neznámý muž věnuje svého jaguára a nic za to nechce. Tato zdánlivě nepochopitelná akce však má svůj začátek před čtyřmi měsíci. Tehdy malý Trevor nastoupil po prázdninách do sedmé třídy. Nový učitel, poznamenaný popáleninami na tváři, zadá žákům zvláštní úkol. Mají vymyslet způsob, jak změnit svět kolem sebe. Po dlouhém vymýšlení Trevor najde takový, který by mohl skutečně fungovat. Začne hned sám u sebe, když přivede k sobě domů bezdomovce Jerryho. Najde si ještě další "své" dva lidi, kterým chce pomoci. Místo díků by mohli poslat pomoc dál. Jenomže výsledky pokusu o nápravu okolí Trevora zklamou a ani se mu nepodaří dát dohromady osamělou matku se svým učitelem. Zdá se, že svět nemůže nikdy být lepší a takový, jaký by si přál... Nebo ano?