ČLÁNKY A POVÍDÁNÍ

Chceme však raději říct: Lidé, kteří chtějí být ideálními. Ale i tu třeba v první řadě velmi pečlivě vyloučit úplně všechny ty, kteří si tak říkají nebo se rádi nechávají za takové označovat. Nepatří však ani k těm, kdo chtějí být ideálními. Je to veliká třída změkčile blouznivých lidí obojího pohlaví, k nimž se ještě připojují lidé nadaní...

Ačkoliv byl krásný den, obloha bez mráčku, v chaloupce byl velký zmatek. To si táta přijel pro Barunku, s mámou už měli dovolenou a chystali se k moři. To proto, že Barunka byla v zimě často nemocná a paní doktorka se domnívala, že ji uzdraví jen a jen moře.

... Nová doba má být požehnáním také pro všechny národy, aby se cítily šťastnými na půdě, ke které patří a podle toho pak i jejich rasa dospěla plného rozkvětu a přinesla nejbohatší ovoce a svým harmonickým působením podporovala celé pozemské lidstvo.

Při příležitosti oslav 820. výročí první písemné zmínky o Dolních Bojanovicích, se uskutečnil III. Sjezd rodáků a přátel obce.

Úkolem je přehodit žabky tak, aby si zelené vyměnily místo s hnědými. Člověk s IQ nad 80 by to měl dokázat za minutu.

Jsme zavaleni prací a starostmi. Řešíme desítky a stovky věcí každodenního života. Obživu, práci, děti, vztahy, nemoci, strachy, co bylo včera, co bude zítra, za měsíc, za rok... Radíme všem kolem, víme, co by měl dělat soused a jak. Vztahy druhých známe lépe, než oni sami a zapomínáme na zrcadlo. Zapomínáme na sebe, na své chyby, ale hlavně na...

Úspěšný obchodník potká na své dovolené v Tichomoří spokojeného domorodce, který se válí v krásném palmovém háji na úpatí neporušeného pralesa.

V malé indiánské osadě žil starý muž se svým synem. Lidé k němu chodili pro radu, byl uznáván za nejmoudřejšího stařešinu až do dne, kdy se spustil řetěz podivuhodných událostí.

Nepřebírejme názory jiných. Vše máme zkoumat a vzít si pro sebe to, co je nám blízké, co vnímáme jako potřebné pro sebe a slouží nám ku pomoci a vzestupu. Než cokoliv přijmeme za své, máme se sami přesvědčit, jestli to tak je, jestli to funguje. Pokud tak neučiníme, jsme vláčeni životem jako slepé ovce, a to není dobře.

"Vyznávám, že jsem běloch, uznávám odlišnost lidských ras, a tudíž lidskou důstojnost všech, ale odmítám zčernat, či zežloutnout a změnit proporci a barvu svých očí. Jsem muž, který může zplodit, ale nemůže porodit dítě, a proto trvám na spořádané, trvající rodině, neboť je to základ společnosti a záruka výchovy. Trvám na tom, že muž a žena jsou...

Chcete žít v plné svěžesti aspoň sto let? Není nic snadnějšího než toho dosáhnout realizací uvedeného desatera. Je to skutečně snadné? Nic není bohužel těžší, než se umět zříci svých drobných nectností...

Vánoce jsou svátky Lásky. Tak ji prožívejte naplno - vy, kteří chápete, co znamená!